Боротьба  з незаконними забудовами

Боротьба з незаконними забудовами

Проект "Боротьба з незаконними забудовами в Києві та Київській області"
Однією з суттєвих проблем Києва є незаконні забудови. За даними київської влади в 2015 році їх налічується до 130. В цей перелік входять, як забудови без необхідних дозвільних документів, так і споруди, що будуються з порушенням усіх норм та стандартів. Також в цьому переліку об’єкти, що розташовані в зонах не передбачених для будівництва - в рекреаційній місцевості, зонах, де екологічна ситуація не дозволяє будувати. Були в Києві прецеденти початку будівництва навіть в зоні дослідного ядерного реактора.

ГС "Центр безоплатної правової допомоги" не стоїть осторонь цих проблем та захищає права мешканців Києва та області на спокійне життя, збереження здоров’я та можливості користуванням приватною власністю. Спілка має декілька вдало завершених справ з припинення неправомірної діяльності в сфері будівництва.
Одним з прикладів є припинення незаконного будівництва багатоповерхівки в с. Софіївська Борщагівка, що суперечило всім нормам та правилам. Так, навесні 2014 року жителі цього населеного пункту звернулися по допомогу з вирішенням ситуації незаконної забудови по вулицям Житня, Щаслива та Братська. Громадських слухань з приводу проведення будівництва не відбулося, а роботи почали вести фактично під вікнами прилеглих будинків. Будівельний майданчик було розташовано в 20 метрах від паркану приватних будинків жителів села. Після того, як правозахисники втрутилися, було виявлено ряд грубих поршень. Зокрема, забудовники не мали містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки. Перевірка, що була ініційована правозахисниками виявила також відсутність відповідно розробленої проектної документації та права проведення будівельних робіт. Крім того, з’ясувалося, що будівельний майданчик було розташовано в смузі повітряних підходів до аеродрому "Київ" (Жуляни), що означає необхідність дотримання норм, регулюючих висоту будівель.
Так, на вказаній ділянці висота споруд не має перевищувати 35 метрів. Ця ж будівля мала бути значно вищою.
За результатами роботи ГС "Центр безоплатної правової допомоги" будівництво було зупинено, а винні притягнуті до відповідальності.
Проект захисту прав людей в питаннях, пов’язаних з будівельними питаннями, є безстроковим. Правозахисники завжди готові прийти на допомогу киянам та жителям області і зупинити правопорушення.