Правова допомога внутрішньо переміщеним особам Київської області

Правова допомога внутрішньо переміщеним особам Київської області

Проект "Правова допомога внутрішньо переміщеним особам"

Люди, що вимушено змінили місце проживання, потребують особливої уваги, як суспільства, так і держави. Це стосується забезпечення виконання їх соціальних прав, надання допомоги з працевлаштуванням, вирішенням побутових проблем тощо.
Цілі проекту
Тікаючи від війни, українці зі Сходу переїхали в усі куточки України. Найбільша їх кількість вирішила налагоджувати нове життя ближче до малої Батьківщини - в східних областях. Разом з тим, за даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, до Києва та Київської області перебралися майже 85 тис жителів з зони АТО, що становить 10% від загальної кількості внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Серед них, майже 20,5 тис - діти і приблизно 8 тис - інваліди та люди похилого віку. Враховуючи це, дуже важливо забезпечити для цих людей якісну правову допомогу безпосередньо там, де вони перебувають.
Головним завданням проекту є створення центрів правової допомоги для ВПО по Київській області задля того, аби переміщені особи мали змогу отримати безкоштовні юридичні консультації та іншу правову допомогу, що необхідна для захисту їх прав та свобод, що гарантовані Конституцією України.
Яку допомогу надаватимуть консультаційні центри?
Співробітники консультаційних центрів готові допомагати в наступних напрямках:
роз’яснення існуючого законодавства та нормативної бази щодо прав та свобод ВПО;
надання допомоги в отриманні необхідних документів (в тому числі, реєстрації як ВПО, клопотання на отримання соціальної допомоги, оновлення юридичних або особистих документів, тощо);
надання допомоги в складанні та подані заяв, скарг, та інших документів правового характеру;
надання правової підтримки у випадках порушення прав ВПО.

Окрім первинної правової допомоги та надання юридичних консультації, в Центрах буде проводитися робота з надання вторинної допомоги, а саме:
представлення або захисту інтересів ВПО перед державними, правоохоронними, судовими органами;
підготовка та подача судових позовів проти органів, які системно порушують права ВПО в Київській області;
ведення даних судових справ до закінчення судових процесів.

Де можна буде отримати правову допомогу?
Громадські приймальні працюватимуть в 12-ти містах Київської області, де проживає найбільша кількість переміщених осіб, та в Києві. Так звернутися по правову допомогу можна у:
Києві

Вишгороді

Василькові

Білій Церкві
Борисполі

Броварах

Бучі

Бородянці

Ірпіні

Обухові

Переяслав-Хмельницькому

Макарові

Фастові
Допомога для людей з особливими потребами
Кожен громадянин повинен знати та вміти відстоювати свої права. Саме тому в рамках цього проекту заплановано створення окремого Центру, якій буде опікуватися переміщеними особами, що мають інвалідність, та надаватиме їм як правову, так і соціальну допомогу.
Плани розвитку проекту
Даний проект втілюють в життя дві правозахисні організації ГС "Ценр безоплатної правової допомога", ГПО "Права людини".
Правозахисники займатимуться не лише фактичною допомогою, але й впроваджуватимуть заходи з інформування громадськості про проблеми ВПО, створюючи спеціальні інформаційні буклети. Також планується провести 12 правових тренінгів в 12-ти містах Київської області задля того аби кожна переміщена особа знала як захистити свої права, що вподальшому допоможе її працевлаштуванню та успішній інтеграції в суспільство. Крім того буде проведено масштабну інформаційну кампанію щодо попередження порушень прав ВПО в Київській області, а також популяризуватиметься толерантне ставлення та повага до прав ВПО в області.
Контакти
Прийом з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 17.00 години за попереднім записом  (044 331 39 35)
За адресою: м. Київ, вул. Мечникова, буд. 4, офіс 19-А
«Гаряча лінія»: 044 331 39 35
Он-лайн консультації: на сайті організації  http://prava-lyudyny.org/online/  та  www.цбпд.org  (прийом звернень цілодобово)
Ініціатива «Правова допомога внутрішньо переміщеним особам Київської області» реалізується за фінансової підтримки Програми розвитку ООН в Україні (в межах проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні») та Уряду Японії.